Windows 10 Mobile na Lumia 930: vystřízlivění z počátečního nadšení

Před 14cti dny jsem se rozhodl znovu na svou Lumii 930 nainstalovat insider verzi Windows 10. Všechno vypadalo skvěle. Poslední dny však již ono nadšení ustoupilo a funkčnost tohoto systému se ukazuje v plné své kráse.

Před několika měsíci jsem poprvé vyzkoušel Windows 10 a tehdy se na telefonu ohřál celé dva dny. Poté následoval nekompromisní návrat zpět na WP8. Problémy s instalacemi a updatem aplikací, nefungující notifikace včetně oznamování příchozích hovorů a neustálé zasekávání a restarty mi nedovolili telefon normálně používat. Poté jsem již delší dobu informace o nových insider buildech nesledoval.

Začal jsem je sledovat opět až nedávno a velké množství novinek mě přesvědčilo to zkusit znovu.

Instalace proběhla normálně. Poučen z předchozího pokusu jsem hned po startu provedl tovární obnovení a telefon pak celý nastavil znovu. Chvíli trvalo než se stáhly všechny aktualizace aplikací. Poté byl již telefon normálně použitelný. Po přidání MS účtu se mi okamžitě spojil Skype se SMS zprávami. Peklo a chaos.  Chvíle googlení vše napravila a začal jsem telefon normálně používat.

Prvních pár dní jsem pocítil neskutečný nárust výdrže baterie. Ráno v půl osmé jsem ho vyndal z nabíječky, celý den jsem ho naplno využíval a večer ve 22 hodin jsem měl ještě 28%. Neskutečné! Vyzkoušel jsem hromadu různých aplikací a s telefonem si neustále hrál. Bez problémů.

Nyní po dva dny narážím na velké problémy. Výdrž baterie klesla na třetinu, ráno v půl osmé z nabíječky a po obědě musí zpět. Každý den se telefon samovolně restartuje. A hlavně, každý den vypadne signál a jsem nedostupný. A všimnu si toho až po X hodinách. Signál nijak nahodit nelze, pouze vypnutím a zapnutím telefonu. Posledním zásadním problémem je, že se telefon občas automaticky nepřipojí na WiFi. A toho si taky málokdy všimnu. Například předevčírem jsem si toho všiml až v noci, kdy jsem vypráskal 900MB FUP na streamu Prima Cool. Takže hodně COOL!

Ale jinak v globálu asi dobrý. Počkám ještě pár dnů a uvidím jak dál.

#edit 18. 12. 2015

9:00 telefon z nabíječky, 12:00 11%, při připojení k PC vůbec neprobíhá nabíjení. Takže dnes návrat na WP8.

Tomáš Přibyl

Jsem IT specialista a konzultant, tvůrce webů a webových aplikací v PHP. V současné době pracuji jako OSVČ.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *